• ÚNIA PRE ZDRAVŠIE SRDCE

  POMÁHAME ĽUĎOM
  S CHORÝM SRDCOM

  VIAC INFORMÁCIÍ

 • NA OCHORENIA SRDCA A CIEV
  UMIERA KAŽDÝ DRUHÝ SLOVÁK

  Slovensko je v európskom rebríčku úmrtnosti na srdcovocievne ochorenia na jednom
  z najhorších miest v Európe. Horšie sú na tom v rámci Európskej únie iba Rumunsko
  a Bulharsko. V roku 2012 podľahlo týmto chorobám takmer 30.000 ľudí.

  VIAC INFORMÁCIÍ

Aktuality

Prvé celoslovenské stretnutie pacientov Únie pre zdravšie srdce

03. Apríla 2019

Únia pre zdravšie srdce zorganizovala počas stredy, 3.4.2019 na Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave, prvé celoslovenské stretnutie pacientov združenia. Našim hlavným cieľom bolo spoznať Vás a zároveň priniesť nové a zaujímavé informácie prostredníctvom našich spolupracujúcich odborníkov.

Odborných prednášok sa zhostili naši spolupracujúci odborníci:

 • Prof. MUDr. Robert Hatala, CSc., ktorý rozprával o fibrilácií predsiení
 • Doc. MUDr. Eva Goncalvesová, CSc., FESC priniesla najnovšie informácie o srdcovom zlyhávaní
 • a MUDr. Jana Bendová, PhD. sa zamerala na informovanie o správnom meraní krvného tlaku, jeho hodnotách i možnostiach úpravy vysokého krvného tlaku.

Všetci účastníci si mohli krvný tlak, či EKG zmerať priamo na mieste vďaka Šimonovi Petrovi zo spoločnosti Celimed, oficiálne zastúpenie značky OMRON  pre Slovensko. A v neposlenom rade dobrovoľníci, Viktor Korba s kolegyňou Natáliou, z ÚzS Slovenského Červeného kríža Bratislava - mesto, predviedli nielen informačné, ale hlavne názorné ukážky prvej pomoci nielen pri srdcovom zlyhávaní, cievnej mozgovej príhode, ale aj KRP čiže kardiopulmonálnej resuscitácii. Krátke inštruktážne video o KPR (aj keď nie zo včera) pripajáme na linku: https://www.youtube.com/watch?v=w3GoQ0puotQ

Okrem zaujímavých informácií priamo na mieste sme počas stretnutia prichystali našim pacientom edukačné balíčky venované hypertenzii - vysokému krvnému tlaku, ako zistiť, či máte vysoký krvný tlak, ako si uľahčiť život s vysokým krvným tlakom, čo robiť, keď máte vysoký krvný tlak, či záznamové hárky, aby ste si nezabudli zaznačovať všetky namerané hodnoty Vášho krvného tlaku.

 

Všetky nové i plánované aktivity odprezentoval náš prezident Ing. Peter Kollárik, ktorý zároveň predstavil aj prítomných ambasádorov združenia Adyho Hajdu a Zuzku Mauréry.

K najbližším aktivitám patrí príprava publikácie Minikuchárky jedál pre zdravé srdce. Bude to gastronomicko-edukačná pomôcka nielen o jedlách, ale aj plná zaujímavých informácií ku kardiovaskulárnych ochoreniam. Recepty budú vyzbierané nielen od odborníkov a celebrít, ale aj od Vás, pacientov a ich rodinných príslušníkov. Preto budeme radi, ak nám pošlete ten Váš najlepší recept na adresu info@presrdce.eu. Recepty budú zaradené do súťaže o workshop varenia s profesionálnym kuchárom. Jeden z Vás bude na tomto variacom workshope v Bratislave pripravovať vybrané recepty z publikácie.

Združenie bude aktívne aj počas blížiacich sa mesiacov. Budeme súčasťou niekoľkých veľmi zaujímavých projektov, ktoré Vám predstavíme čoskoro.

 

Aj keď sa kvôli chorobe nepodarilo prísť viacerým členom a ich rodinným príslušníkom, pevne veríme, že sa takto a v ešte hojnejšom počte stretneme čoskoro opäť. Hlavne ale dúfame, že nám ostanete aj naďalej verní a budete s nami ešte intenzívnejšie komunikovať nielen pri našich pripravovaných aktivitách, ale aj v prípade akýchkoľvek otázok, či rád na zlepšenie, ale aj možné aktivity združenia.

 

Nezávislý finančný edukačný grant priniesla spoločnosť Servier, za čo im aj v mene Vás ĎAKUJEME!

Priložené súbory
Galéria
Aktuality
17
MÁJ
2019
Práve dnes, 17.5.2019, využite príležitosť postarať sa o svoje zdravie.
12
MÁJ
2019
Ak je pacient vo vedení združenia, určite presne vie, čo je potrebné podniknúť so svojim zdravím....
Ďalšie aktuality
Tlačové správy
03
OKT
2017
Bratislavu a Košice spojí v piatok a sobotu Beh zdravia s podtitulom Vykročte alebo vybehnite...
19
SEP
2017
Beh zdravia spojí Bratislavu a Košice. Vykročte/vybehnite s nami aj Vy za zdravším srdcom a dajte...
Ďalšie tlačové správy